Nedir Kurumsal Kimlik?
Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.

Kurumsal kimlik, kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez.

Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.

Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.

Markanız, akılda kaılıcı olmalıdır. Bunun için; amblem, logo antetli kağıt, diplomat zarf, kartvizit, dosya, sticker, imsakiyelerinizde benliğinizi göstermelisiniz.

Yaptığınız işi en iyi şekilde yansıtan, ilk göze çarpan markanızın logosudur. Logo aşaması tamamlandıktan sonra diğerlerine gerçek bir bütün oluştururuz.

Kurumu dışarıya en iyi şekilde yansıtmalısınız. Hedef kitlesinin net bir şekilde belirlenmesi ile amaçlarınızı tüketiciye iletilmesi en anlaşılır yolla olmalıdır.

Başka Ajans olarak birlikte kararlaştırdığınız reklamlar doğrultusunda; araç tasarımları, bina cephesi, gazete, dergi, kitap ve benzeri gibi diğer tanıtım materyalleri, kurumsal web projesi, broşür, katalog, Insert (insört), föy, el ilanı, poster, afiş, dön kart, pankart, poşet tasarımı, mönü, CD etiket, CD kapağı, etiket, takvim, tebrik kartları, davetiye, sertifika, onur belgesinin düzenlemelerini yapmaktayız.